Poszukujesz redaktora? Utknąłeś w trakcie pisania powieści i nie wiesz, jak powinny wyglądać dalsze losy bohaterów? A może potrzebujesz pomocy z transkrypcją nagrań video? Chętnie pomogę.

Ukończyłam studia z zakresu dziennikarstwa mody oraz mediów wizualnych z elementami mediów kreatywnych. Od kilku lat pracuję jako copywriter i redaktor, ale wykonuję również zdjęcia oraz grafiki, a w 2021 roku na rynku wydawniczym pojawi się moja książka pt. „Wojownicze serca”.

Redakcja książek przebiega etapowo. Przed przystąpieniem do pracy proszę klienta o podesłanie dwóch stron tekstu, abym mogła ocenić pracę, jaką będę musiała włożyć w odpowiednie zredagowanie tekstu. Następnie przesyłam klientowi zredagowany tekst, aby mógł ocenić, czy moja forma pracy mu odpowiada.
Cena za redakcję wynosi od 90 do 150 zł brutto za arkusz wydawniczy (40 000 znaków ze spacjami). Po przesłaniu całego tekstu i sprawdzeniu jego objętości informuję klienta o ostatecznej cenie. Po jego akceptacji przystępuję do pracy i prognozuję, na kiedy powinien otrzymać gotowy tekst.
Po zredagowaniu połowy książki podsyłam zredagowany tekst oraz fakturę. Po jej opłaceniu wykonuję dalszą redakcję. Po skończeniu redakcji podsyłam cały zredagowany plik oraz drugą fakturę. W czasie pracy kontaktuję się z autorem, aby wyjaśnić pewne kwestie w tekście, jeśli nie jestem czegoś pewna.
Gdy autor otrzymuje cały tekst do nadzoru autorskiego, to wtedy zapoznaje się ze zmianami, które zostały przeze mnie wprowadzone oraz odpowiada na moje komentarze. Następnie autor odsyła mi tekst po nadzorze, a ja wyczyszczam go do końca i odsyłam gotowy plik.

Zajmuję się pisaniem artykułów o zwierzętach, gotowaniu, produktach spożywczych, fotografii, literaturze, modzie, meblach oraz wyposażeniu domu. Przygotowuję zarówno teksty SEO, jak i opisy produktów na aukcje lub social media. Cena za specjalistyczne tekst wynosi 40 zł brutto za 1000 znaków ze spacjami. Teksty bez wykorzystania słów kluczowych to kwestia 15 zł brutto za 1000 znaków ze spacjami. W przypadku wykorzystania modelu AIDA cena wynosi 25 zł brutto za post (INSTAGRAM).

Wykonuję zdjęcia produktów zarówno na tle jednolitym, jak i w specjalnie przygotowanej aranżacji. W przypadku tych drugich gotowe zdjęcia możesz wykorzystać w swoich mediach społecznościowych. Zawsze staram się jak najbardziej sprostać oczekiwaniom klienta, dlatego wcześniej dowiaduję się jak najwięcej szczegółów odnośnie do tego, jaką klient ma wizję na przedstawienie swojego produktu. Cena uzależniona jest od wybranego stylu oraz postprodukcji.

Grafikę wykonuję po wcześniejszych ustalaniach z klientem, czego dokładnie na niej oczekuje – może być to ogólna wizja lub bardziej sprecyzowana. Cena za wykonanie grafiki wynosi 30 zł brutto za każdą.

Transkrypcja nagrań audio i video to kwestia 2 zł brutto za 1 minutę nagrania. W przypadku transkrypcji nagrań video z rozmieszczeniem napisów w czasie nagrania (np. przygotowanie pliku z kodami czasowymi) to 5 zł brutto za 1 minutę nagrania.

Wykonuję pracę z zakresu:

  • artykuły o zwierzętach, gotowaniu, produktach spożywczych, fotografii, literaturze, modzie, meblach, wyposażeniu domu
  • redakcja książek
  • pomoc przy pisaniu książki, opowiadań, bajek dla dzieci
  • fotografia produktów w aranżacji (np. książki, kosmetyki, biżuteria)
  • retusz zdjęć
  • transkrypcja nagrań audio/video
  • przepisywanie gazet/tekstów
  • wstawianie produktów do programu (m.in. PrestaShop, Shopify)

Prowadzę własną działalność (Magia Słów) i wystawiam fakturę VAT.

Przy zleceniach stałych oferuję zniżkę, a w przypadku fotografii produktów w aranżacji mogę zakupić (na swój koszt) wybrane przez Państwo tło potrzebne do sesji.

Oferty proszę składać na adres e-mail: kontakt@joannakarys.pl lub asiakarys@gmail.com.